Loading...

Śpiewanki – rozbudzanki dla niemowląt i maluszków do 2 r. ż. z rodzicami – poranne spotkania od poniedziałku do piątku!

Zapraszamy dzieci 0 – 2 lata z rodzicami na zajęcia muzyczne dla  prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki E. E. Gordona. Zajęciom towarzyszyć będzie gra na skrzypcach, lirze korbowej i okarynie.

Dzieci uczą się języka obcując z nim na co dzień, kiedy do nich mówimy, słuchając rozmów, czytanych im bajek. Teoria E.E. Gordona zakłada, że w ten sam sposób możemy zacząć uczyć je muzyki – poprzez osłuchanie. Podczas zajęć przekazywany jest jak najbardziej zróżnicowany materiał melodyczny i rytmiczny, wpleciony we wspólną zabawę. Wspólnie z rodzicami śpiewamy dzieciom melodie ludowe, dziecięce, popularne, improwizowane tak, by stworzyć jak najbardziej bogaty słownik muzyczny dla małych odbiorców.

Spotkania poprowadzi Aneta Majewska – wieloletni pedagog, założyciel pierwszych na Opolszczyźnie zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci „Coro Piccolino”, absolwentka studiów edukacji muzycznej na Uniwersytecie Opolskim i muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Uczestnik warsztatów instrumentalnych i śpiewaczych muzyki tradycyjnej. Prywatnie mama 8-letniego Bruna i 1,5 rocznego Jasia.

Organizator:

Mecenat:PARTNER FUNDACJA PZU

Partnerzy: