RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Bluzy z haftem
Dom

Bluzy z haftem – na jaki haft warto się zdecydować?

Bluzy z haftem stały się ostatnio bardzo popularne. Kiedyś były kojarzone głównie z odzieżą roboczą i wyhaftowanym logo danej firmy. Takie polary robocze nosili zarówno pracownicy fizyczni, jak i biurowi, dumnie prezentując swoją przynależność do przedsiębiorstwa. Obecnie odzież robocza nie jest już identyfikowana wyłącznie z bluzami z haftem. Chcesz stworzyć swoją własną niepowtarzalną bluzę, ale nie wiesz, na jaki haft warto się zdecydować? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Bluza z haftem gwarancją wysokiej jakości

Haft jest przede wszystkim bardzo trwałą metodą znakowania odzieży. Po kilku praniach nie przestanie być widoczny, jak to często bywa z cyfrowymi nadrukami umieszczanymi na koszulkach. Dobrze wykonany haft będzie na stałe częścią Twojej ulubionej bluzy – nie wyblaknie, nie odpadnie, nie zmieni swojej formy ani kształtu wraz z upływem lat (i prań!). Bluzy z haftem znajdziesz w każdym sklepie odzieżowym.

Jeśli jednak zależy Ci na oryginalności, zawsze możesz zaprojektować swój własny haft i umieścić go na zwykłej, jednokolorowej bluzie. To rozwiązanie sprawdza się jednak w momencie zamawiania kilkunastu sztuk tej samej części garderoby – np. dla pracowników danej firmy, sportowców, członków konkretnego klubu. W ten sposób dana społeczność może wyróżnić się z tłumu!

Na jaki rodzaj haftu się zdecydować?

W momencie, gdy zdecydujemy się na zakup bluz z własnym, niepowtarzalnym haftem, rodzi się pytanie: na jaki jego rodzaj się zdecydować? Rynek jest już wystarczająco nasycony, by oferować nam przeróżne opcje. Zwłaszcza, że metodę haftowania odzieży znamy już ze starożytnych Chin. Chińczycy, którzy zamieszkiwali obecne Peru, już bardzo dawno temu wykonywali hafty na wielu rodzajach tkanin – najstarszy haft pochodzi z okresu V-IV wieku przed naszą erą. Odnaleziony przez archeologów na terenie Grecji, do Europy dotarł Jedwabnym Szlakiem. Choć już na tamten moment, techniki hafciarskie wykorzystywane przez Chińczyków były imponujące, dziś dysponujemy innymi metodami haftowania bluz: haftem komputerowym, haftem 3D i naszywkami. 

Haft komputerowy

Haft komputerowy jest niezwykle precyzyjną metodą znakowania odzieży. Decydując się na nią, możemy mieć pewność, że każdy detal widoczny na ekranie komputera, zostanie przeniesiony na tkaninę z aptekarską dokładnością. W dodatku, haft komputerowy nie tylko wygląda bardzo estetycznie i profesjonalnie, ale jest również niesamowicie trwały. Wybierając bluzę z haftem wykonanym komputerowo, możemy mieć pewność, że wybieramy także najwyższą możliwą jakość.

Haft 3D

Do techniki trójwymiarowego haftowania wykorzystuje się pianki – to one sprawiają, że haft jest wypukły i widoczny na każdym rodzaju odzieży. Zupełnie jak haft komputerowy, haft 3D to gwarancja bardzo wysokiej jakości i precyzji w odwzorowaniu projektu. Haft 3D na każdej bluzie będzie prezentował się bardzo elegancko i profesjonalnie. W dodatku, haft 3D jest wręcz stworzony dla bluz. Wykonuje się go na odzieży o grubszym materiale. Na lekkich tkaninach, z których szyje się np. T-shirty, może się odkształcać. 

Haftowane naszywki

Haftowane naszywki możemy nazwać odłamem haftu komputerowego. Są odpowiednie szczególnie do wyszywania drobnych elementów. Ich największą zaletą jest możliwość naniesienia danej naszywki na każdy rodzaj materiału – nawet na ten najcieńszy czy posiadający specyficzną strukturę. Dobrze sprawdzą się choćby na bluzach wykonanych z polaru – polarowe włókna mogą nie pozwolić na wyszycie na nich precyzyjnych wzorów. Haftowane naszywki sprawdzą się świetnie także na odzieży roboczej, która będzie wykorzystywana w pracy przy wysokich temperaturach – są odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne.