RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

materac hybrydowy
Dom

Czy materac hybrydowy jest antyalergiczny?

Materace hybrydowe stają się coraz bardziej popularne wśród klientów, dzięki swojej innowacyjnej technologii, która pozwoliła połączyć zalety materacy piankowych i sprężynowych w jednym modelu. Przełożyło się to na osiągnięcie niezwykle wysokiego komfortu i higieny snu. Spośród wszystkich właściwości tych wkładów można wyróżnić między innymi to, że są one antyalergiczne, dzięki czemu mogą z nich korzystać praktycznie wszyscy, w tym osoby z alergią. 

Czym jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy to nowoczesne rozwiązanie zaproponowane przez producentów, które łączy w sobie najlepsze cechy wkładów piankowych i kieszeniowych. Jest to propozycja stworzona specjalnie dla osób, które ogromny nacisk kładą na komfort i higienę snu. Połączenie zaawansowanych technologicznie pianek oraz wysokiej jakości komponentów pozwoliło uzyskać efekt, jakiego trudno doszukiwać się w innych materacach. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapewniają doskonałą asekurację dla kręgosłupa oraz wysoką jakość snu. 

Co istotne, materace hybrydowe mogą mieć kilka różnych konfiguracji. Wiele zależy od zastosowanych materiałów oraz grubości warstw. Najczęściej podstawę materaca hybrydowego tworzy nowoczesny rodzaj sprężyn kieszeniowych. Jest to doskonale znana technologia materacy kieszeniowych, w których każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracują one niezależnie od siebie.

Wierzchnią warstwę stanowi wysokiej jakości pianka. Materace hybrydowe z wyższej półki charakteryzują się tym, że mają wysokie warstwy kilku rodzajów pianek, dzięki czemu osiągają wysokość nawet do 30 centymetrów. Dodatkowo wkłady tego typu mogą być wyposażone w materac nawierzchniowy, który stanowi nie tylko ochronę dla materaca głównego, ale także podnosi komfort wypoczynku.

Czy materace hybrydowe są dedykowane alergikom?

Materace hybrydowe sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku alergików. Do produkcji tego rodzaju wkładów często wykorzystuje się bardzo wysokiej jakości komponenty, które charakteryzują się właściwościami hipoalergicznymi, przeciwgrzybiczymi i antybakteryjnymi. Gromadzenie pleśni, czy też kurzu i roztoczy uniemożliwia zaawansowany system wentylacji, który zapewnia utrzymanie higieny. Materace hybrydowe są więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z alergią, ale chcą jednocześnie zagwarantować sobie najwyższą jakość snu. 

Materace hybrydowe – uniwersalne rozwiązanie do domu i hoteli

Materace hybrydowe bardzo często kojarzone są z wkładami z wysokiej klasy obiektów noclegowych. Nic dziwnego, gdyż odpowiadają one szerokiej grupie klientów. Poza alergikami, przypadną one do gustu również parom, a także wymagającym użytkownikom, dla których wygoda snu ma istotne znaczenie. Cena tych produktów porównywalna jest z wysokiej jakości materacami piankowymi bądź sprężynowymi, jednak komfort, jaki oferują jest nieporównywalnie wyższy.