RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Dom Wnętrza

Na jakie dekoracje marynistyczne warto postawić?

Styl marynistyczny cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto dokładnie mu się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak zaaranżować wnętrze właśnie w tym stylu i na jakie dekoracje marynistyczne warto postawić w pierwszej kolejności.

Jakie tkaniny wybrać?

Dekoracje marynistyczne to przede wszystkim ręcznie tkane szmaciane chodniczki i eleganckie dywaniki w paseczki, które prezentują się naprawdę bardzo okazale. Nie można zapominać również o rewelacyjnych zasłonach uszytych z grubego płótna, które do złudzenia imitują żagle żeglarskie. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście płótna w odcieniach bieli.

Jakie dodatki wybrać?

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze dekoracje marynistyczne to w pierwszej kolejności warto postawić na przepiękne modele stateczków i żaglówek. W dzisiejszych czasach bardzo modne są również koła ratunkowe i mini węzły. W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzi się także dekoracyjny żyrandol w kształcie steru statku. Warto systematycznie zbierać pamiątki z wakacji nad morzem, dzięki którym będzie można na bieżąco uzupełniać wystrój wnętrza. Mowa tutaj przede wszystkim o darach morza. Piękne muszle i eleganckie bursztyny są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego pomieszczenia.

Styl marynistyczny dla każdego

Jedną z największych zalet stylu marynistycznego jest to, że sprawdzi się on doskonale praktycznie w każdym pomieszczeniu. Hamak można zamontować nie tylko na balkonie i ogródku, ale również w salonie, dzięki czemu będzie można cieszyć się rozkosznym kołysaniem również w sezonie zimowym. Piękne latarenki i latarnie doskonale sprawdzą się z kolei w sypialni.

Jakie ozdoby na ścianę?

Wybierając dekoracje marynistyczne nie można zapominać również o ścianach. W stylu marynistycznym doskonale sprawdzą się nie tylko widokówki i tradycyjne obrazy na ścianę, ale również plakaty tematyczne. Na ścianie można powiesić również kotwice, wiosła, koła ratunkowe albo pirackie szable. W ostatnim czasie bardzo modne są witrynki z muszlami i rozgwiazdami, które dodają morskiego klimatu. Najbardziej wymagające osoby mogą postawić na wyroby jubilerskie, które w całości wykonane są ze szkieletów morskich stworzeń. Najbardziej cenione są obecnie wyroby ze skorup żółwi morskich, które niestety w Polsce są trudno dostępne. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby wszelkie dekoracje pasowały do mebli.