RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Ogród Remont

Trawnik z rolki

Chyba każdy z nas chce posiadać przepiękny i zadbany ogród. Musimy wiedzieć o tym, że na przykład taki trawnik z rolki jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o szybkie ”posianie trawy” w naszym ogrodzie. Jest na rynku dostępnych naprawdę bardzo dużo możliwości, jeżeli chodzi o zakupienie dla siebie takiego trawnika z rolki. Przedsiębiorcy prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach odnośnie trawników z rolki.

Jakie mamy trawniki z rolki?

Jeżeli chodzi o to, jakie mamy możliwości odnośnie trawników z rolki, są to na przykład trawniki typu sportowo – rekreacyjnego, jak i trawnik rosnący na podłożu torfowym. Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że takie rolki z trawnikami mogą być używane już za chwilę po ułożeniu na naszym podłożu. Średnio mają one około 2,5 centymetrów grubości, rozkładamy je na folii. Dzięki temu można uzyskać super trawnik, gdzie korzenie tej trawy posiadają całe systemy korzeniowe. Na pewno ułatwi to trawie wrośnięcie się w ziemię.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat trawników z rolki?

Jeżeli chodzi o to co powinniśmy wiedzieć na temat trawników z rolki – jest to super opcja, ponieważ możemy je układać na naszej działce nawet w zimie. Nie ma takiego strachu, że coś może nie wyjść. Jeżeli mamy jakieś pytania odnośnie trawników z rolki, możemy porozmawiać z pracownikami na temat tychże trawników. Niesamowicie ułatwi nam to wybór. Taką trawę możemy układać tak naprawdę na każdym z gruntów, na pewno jest to bardzo bezpieczne i mamy tę pewność, że i tak trawa przez nas zasiana się przyjmie. Musi on być jedynie wilgotny przez dwa tygodnie (wtedy się ukorzenia trawa).

Na co zwrócić uwagę przy takich trawnikach?

Po pierwsze musimy zapytać o to pracowników zajmujących się tego typu produktami, oni z pewnością będą wiedzieli na przykład jak się pielęgnuje taki trawnik. Powinna taka trawa być bardzo odporna na deptanie po niej, jak i musi mieć żywo zielony kolor. Tego typu trawę możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak może zajmować się trawnikiem z rolki. Najczęściej takie trawniki są zakładane w momencie, gdy zakładamy place zabaw, boiska, jak i ogrody. Bardzo ułatwia to pracę nam wszystkim. Piękne są trawniki z rolki, a najlepsze jest to, że po ich rozłożeniu (a już w ogóle po ich ukorzenieniu się) w ogóle nie widać, że dany ogród został stworzony z trawnika z rolki.