RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Dom

Dieta czy zmiana stylu odżywiania?

Słowo dieta nie napawa optymizmem. Dlatego tak trudno jest w niej wytrwać. Wiele osób opowiada jak żadna dieta nie przyniosła oczekiwanego efektu, ilu w niej nie wytrwało nawet tygodnia.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ większość osób twierdzi, że dieta jest równoznaczna z niejedzeniem. W związku z tym chodzimy głodni, często rozdrażnieni. Efekt jest taki, że po kilku dniach rzucamy się, w dosłownym znaczeniu tego słowa, na jedzenie. Jeśli chcemy osiągnąć coś więcej, jedno jest pewne, nie jest nam potrzebna dieta a zmiana stylu odżywiania. Jak to rozumieć? Bardzo prosto. Dzień zaczynamy od szklanki wody, nie ma znaczenia czy sama, czy z cytryną. Musi być szklanka wody. Następna czynność, którą powinniśmy wykonać do godziny od momentu wstania z łóżka to zjeść śniadanie. Śniadanie treściwe, dające energię na kolejne godziny dnia. Po 3 godzinach czas na kolejne śniadanie, może być już mniej kaloryczne od pierwszego, może być w postaci koktajlu, ale musi ono być. Kolejny etap to obiad, warto zwrócić uwagę nie tylko na kaloryczność spożywanego posiłku, ale również jakość. Jedzenie nie powinno być tłuste, ciężkie, ale treściwe.

Dieta czy zmiana stylu odżywiania

Pamiętajmy, że jedzenie dostarcza nam niezbędnej energii. Podwieczorek i lekka kolacja, to kolejne posiłki, które warto zjadać. Ważne jest to, aby posiłki zjadać systematycznie, ponieważ głodzony organizm, będzie sobie odkładał jedzenie na zapas. Tak się dzieje, kiedy jemy zbyt rzadko. Pamiętajmy o tym, że dieta to nie lista wyrzeczeń z jakimi musimy się zmierzyć, aby osiągnąć idealną sylwetkę. To zmiana stylu życia, to wprowadzenie nowych nawyków, które pomogą nam zmienić nie tylko nasze ciało, ale nasze całe życie.

orchidea.org.pl