RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Remont Wnętrza

Idealne poddasze

Poddasze w domu to dla wielu osób doskonałe rozwiązanie, które pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej. W zależności od naszych zapotrzebowań można je też różnie wykorzystać. Dla jednych będzie służył jako garderoba, inni zrobią z niego dodatkowy pokój, a jeszcze inni gabinet. Możliwości jest naprawdę sporo. Modne poddasze to miejsce, w którym każdy domownik chętnie będzie spędzał wolny czas. Ponadto jest to też fajna dodatkowa przestrzeń, która zawsze przyda się w domu.

Malowanie poddasza

W przypadku kiedy ta część domu jest już wykończona mamy zdecydowanie ułatwione zadanie, ponieważ by móc zaaranżować tę przestrzeń wystarczy tylko malowanie poddasza. Tu jednak warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru. Poddasze powinniśmy pomalować w zależności od przeznaczenia. Kiedy ma ono odgrywać rolę gabinetu, warto by było jasne. Kiedy z kolei urządzimy w nim garderobę, wówczas możemy zaszaleć z kolorami. Pamiętajmy też o złotej zasadzie, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, zaś ciemne je zmniejszają.

Trudne skosy

Jeszcze kilka lat temu poddasza uznawane były za nie praktyczne, a to wszystko ze względu na obecność charakterystycznych dla nich skosów. Na szczęście podejście się zmieniło i dziś poddasza wraz ze skosami są niezwykle modne, a i ich aranżacja nie jest już taka trudna, kiedy podczas malowania trzymamy się kilku złotych zasad.

Proste zasady podczas malowania poddasza

By bezproblemowo pomalować poddasze, koniecznie trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad, które znacząco ułatwią cały proces przygotowywania tego pomieszczenia. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że poddasze ze skosami jest miejscem szczególnie narażonym na różnego rodzaju uszkodzenia, zaś krawędzie skosów, które często są w zasięgu rąk, szybko się budzą. Z tego też względu podczas malowania poddasza warto nie tylko myśleć o odpowiednim kolorze farby, ale także o jej trwałości. Zdecydowanie lepiej jest wybierać farby trwałe, które przetrwają np. częste dotykanie tych powierzchni i inne uszkodzenia. Świetnie sprawdzą się farby, które można myć, ponieważ są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości i wówczas też wymagają mniejszej ilości napraw, renowacji. W przypadku dzieci doskonale sprawdzą się te farby, które będzie się łatwo myć nawet tymi łatwo dostępnymi środkami. Nie bez znaczenia jest także dobre wykonanie poddasza. Tu ogromny wpływ na jego późniejsze utrzymanie w czystości jest dobre jakościowe wykończenie (dobre wykończenie).