RodzinnyTabor.pl

Dom, Ogród, Budownictwo, Rodzina, Lifestyle

Dom Wnętrza

Pomysły na płytki patchwork

Nudne, jednolite pomieszczenia, gdzie króluje jeden kolor to teraz przeszłość. Wiele osób stawia na ożywione, mocne połączenia, które niekiedy zaskakują. Patchwork to połączenie skrawków lub kawałków w jedną, kolorową całość. Płytki patchwork są coraz częściej stosowane do aranżowania wnętrz.

Płytki patchwork na ścianie

Jedną z wielu kombinacji, jakie możemy stworzyć z płytek patchwork, jest użycie ich na ścianie. Bardzo często, te wzorzyste płytki, stanowią całość i doskonale dopełniają wnętrze. Często używa się ich w łazienkach, gdzie układane są za kabiną prysznicową lub wanną. Płytki patchwork sprawdzają się w tego typu wnętrzach, ponieważ są odporne na wodę i nie tracą swoich kolorów. Dzięki temu płytki patchworkowe ożywiają wnętrze, a niejednokrotnie dodają mu objętości. Kolejnym miejscem, w którym można wykorzystać płytki patchworkowe, jest kuchnia. Lacobel, używany do tego, aby ochronić ścianę przed zabrudzeniami, powoli przestaje być modny. Natomiast płytki patchwork idealnie sprawdzą się nad kuchennym blatem. Łatwo i szybko można je przetrzeć z brudu czy tłuszczu. Nie są trudne w konserwacji, dzięki czemu nie musimy ich zabezpieczać żadnymi impregnatami.

Płytki patchwork na podłodze

Patchwork wcale nie oznacza, że należy pożegnać się z modną nowoczesnością czy rustykalnym wnętrzem. Wręcz przeciwnie. Płytki patchwork dodają wnętrzom elegancji. Dobrze dobrane oraz umiejętnie położone płytki pozwolą nam cieszyć się niesamowitą stylizacją naszego mieszkania. Niejednokrotnie płytki patchworkowe układane są na podłodze. Wiele osób myśli, że może to być za dużo w jednym miejscu i podłoga zleje się ze sobą. Pomimo tego ich obawy nie są prawdziwe. Płytki patchworkowe dodadzą mieszkaniu odrobinę stylu vintage, co znacznie je ociepli.

Jak dobrać płytki patchwork do wnętrza?

Warto od samego początku zastanowić się jakie wnętrze chcemy mieć. Płytki patchworkowe można doskonale dobrać do wielu aranżacji, jednak należy od samego początku przemyśleć styl. Zbyt duża ilość kolorów – na ścianach czy podłodze, połączona z płytkami patchwork może sprawić wrażenie intensywnego pomieszczenia. W takich miejscach ciężko jest odpocząć, dlatego warto pomyśleć, aby płytki patchwork umieścić z czymś, co jest jednolite. Dodatkowo dobór odpowiedniej kolorystyki do płytek patchwork może mieć dwa różne zastosowania. W pierwszym przypadku, jeśli do jednolitych ścian i reszty jednolitych płytek dobierzemy kolorowe płytki – one ożywią wnętrze. Jeśli jednak postanowimy ułożyć płytki w tym samym kolorze, co reszta pomieszczenia, to będzie stanowiło spójną całość.

Płytki patchwork zyskują na popularności każdego dnia. W programach telewizyjnych oraz na Internecie można spotkać się z całą masą inspiracji, jakie płytki patchwork wybrać.